admin
admin 04 Jun 2019
0
W3Schools.com

Další

Audiobook  Marketing Shares, Sharing Markets: Experts in Investment Banking J. Blomberg  For Online
11 Sep 2019
Audiobook Marketing Shares, Sharing Markets: Experts in Investment Banking J. Blomberg For Online
weather · 0 Zobrazení

Manipulacja językowa i techniki manipulacji - audiobook Sergiusz Kizińczuk

0 Zobrazení

Manipulacja językowa i techniki manipulacji: Zanim zaczniesz słuchać niniejszego fragmentu audiobooka uświadom sobie, że między wywieraniem wpływu, perswazją, hipnotycznym marketingiem czy manipulacją tak naprawdę nie ma absolutnie żadnej istotnej różnicy!

Cel jest zawsze ten sam – przekonać drugą osobę, by po- stępowała zgodnie z naszymi założeniami. Różnice tkwią jedynie w nazwie.

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć „wpuszczanie w kanał”, „w maliny” itd., choć to już brzmi znacznie mniej elegancko.

Wywieranie wpływu czy perswazja brzmią bardziej elegancko niż manipulacja, to fakt, ponadto manipulacja sugeruje oszustwo, lecz
cel jest jednak zawsze ten sam, zaś granica między oszustwem a manipulacją jest niekiedy naprawdę trudna do wychwycenia.

Mimo iż w publikacji tej znajdziesz wiadomości z wielu dziedzin, m.in. psychologii, socjologii, Programowania Neurolingwistycznego (NLP), a nawet fizjologii, publikacja ta nie jest podręcznikiem z żadnej z tych dziedzin. Ja jedynie sygnalizuję istnienie pewnych zjawisk. Zainteresowanych odsyłam do fachowych publikacji z powyższych dziedzin.

Te metody istnieją – bez względu na to, co o nich myślisz...
Przeczytanie tej książki sprawi, że nauczysz się perfekcyjnie manipulować innymi ludźmi, samemu pozostając odpornym na manipulację.

Jakiś czas temu, w „Manipulacji, perswazji czy magii”, napisałem:
Nie jest to podręcznik manipulatora, takich podręczników chyba nie ma i nie będzie.

Nie wierz więc, jeśli ktoś zaoferuje Ci podręcznik, który nauczy Cię manipulacji „od zaraz”. Nie szukaj „złotej recepty na sukces”. Muszę Cię rozczarować, nie ma takiej recepty. I nigdy nie będzie.

Jeżeli ktoś Ci powie, że zna taką uniwersalną receptę na sukces dla wszystkich, to albo nie wie, o czym mówi, albo po prostu kłamie jak z nut.

A niniejszym audiobooku znajdziesz metody „z życia wzięte”, różnego rodzaju „przewalanki”.

To, czy Ty użyjesz tych informacji w dobrym celu, czy po to, by kogoś wpuścić w kanał, czy oszukać – to już tylko sprawa Twojego sumienia. Jeśli jesteś sprzedawcą i dzięki manipulacji sprzedasz klientowi „kichę”, to możesz już nic więcej nie sprzedać – mało, że już nic od Ciebie nie kupi, to jeszcze opowie innym.

Ja wiem, że dzięki tej publikacji możesz nauczyć się manipulować innymi, możesz też nauczyć się bronić przed wszelką manipulacją.

Wprawdzie wiele przedstawionych przeze mnie sposobów zostało wykorzystanych w ewidentnych oszustwach, uważam jednak, że można je również wykorzystać w pozytywnych celach. Znając je, będziesz odporny na manipulację. Nie mogę jednak zagwarantować, że unikniesz wkręcenia.

Metody wywierania wpływu czy sposoby dokonywania oszustw są nieustannie doskonalone i ciągle powstają nowe. Metody, które Ci przedstawię, działają rewelacyjnie, były wielokrotnie sprawdzone, lecz nie mają stuprocentowej skuteczności.

Nie na każdego działa to samo, o czym dobrze wiesz. Każdą z nich wypróbuj i dopiero wtedy oceń: działa czy też nie?

Uprzedzam Cię jednak, że zawarte w publikacji informacje mogą Cię szokować bądź wywoływać jakieś Twoje opory moralne.

Opisane przeze mnie metody istnieją, czy tego chcemy, czy też nie. Manipulatorzy wywierający na nas wpływ nie mają skrupułów, li- czy się jedynie ich cel.

A cel ten jest w większości przypadków niezgodny z Twoim czy moim interesem. Działa nawet na Twoją szkodę – to jest realizacja celu manipulatora, celu, jaki postawił przed sobą on sam bądź jego firma.

Pełna wersja audiobooka:

http://www.zlotemysli.pl/prod/....6425/techniki-manipu

Ukázat více
0 Komentáře sort Řadit podle

Další

Audiobook  Marketing Shares, Sharing Markets: Experts in Investment Banking J. Blomberg  For Online
11 Sep 2019
Audiobook Marketing Shares, Sharing Markets: Experts in Investment Banking J. Blomberg For Online
weather · 0 Zobrazení